Народний хор “Калина”

Народний хор «Калина»

Народний хор «Калина» був створений по ініціативі «Товариства української мови імені Т.Г.Шевченка» в 1990 р. на базі санаторію «Любінь Великий».

Хор був одним із перших хто брав участь у відродженні національних традицій селища та району, брав участь у виборчій компанії 1990 р., під час якої концертною діяльністю підтримував кандидатів у депутати до Рад усіх рівнів І-го демократичного скликання. Кошти зібрані під час концертів були перераховані на трансляцію сесії обласної Ради.

У виконанні хору «Калина» вперше на сценах селища та району прозвучав Гімн України. В 1992 році чоловічий склад хору (вокальний квартет) став дипломантом Першого Всеукраїнського конкурсу солістів-вокалістів і вокальних ансамблів. В травні 1993 року хоровому колективу санаторію присвоєно звання «Народний». В цьому ж році хор стає дипломантом Всеукраїнського фестивалю конкурсу «Український народний спів». 1994-1995 рр. колектив стає переможцем обласних конкурсів серед сільських колективів. У 1995 році хор виборює звання Лауреата 1-го ступеня Всеукраїнського конкурсу ім. П. Демуцького у м. Києві. В 1998 році хор виборов 1-ше місце і звання Лауреата в обласному конкурсі хорових колективів присвяченого 130-річчю утворення товариства «Просвіта». В 1999 р. Народний хор «Калина» був учасником творчого звіту Львівщини на сцені Національного палацу Україна» в м. Києві. Нагороджений дипломом лауреата Всеукраїнського огляду народної творчості. В 2001 р. хор стає дипломантом ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ім. П. Демуцького в м. Києві, 2005 р. – переможець конкурсу, присвяченого 190-річниці від дня народження М. Вербицького. 2006 р. – Лауреат конкурсу присвяченого 150-річчю від дня народження І. Я. Франка.

В 2005-2011 рр. колектив хору був учасником фестивалів української пісні в республіці Польща.

В листопаді 2014 р. колектив приймав участь у телевізійному проекті «Фольк-мюзік» м. Київ. У 2015 р. хор виборов 1-місце у фестивалі-конкурсі присвяченому 200-річчю від дня народження М. Вербицького. В березні 2016 р. Народний хор «Калина» виборов 1-ше місце у фестивалі-конкурсі присвяченому 160-річниці від дня народження І. Я. Франка.

У 2016 р. Народний хор «Калина» брав участь у творчому звіті Городоччини на сцені обласної філармонії присвяченому 25-річчю Незалежності України.